Tréninky

PŘÍPRAVKA
čtvrtek  15:00 – 16:30
Štefek Václav
tel. 732 148 558
stefek.vaclav@seznam.cz

 

MLADŠÍ ŽÁCI
úterý  15:00 – 16:30
Kabát Horymír
tel. 603 857 058
horymir.kabat@seznam.cz
Monika Boráková
tel. 736 150 046

 

STARŠÍ ŽÁCI
úterý 16:30 – 18:00
Kabát Horymír
tel. 603 857 058
horymir.kabat@seznam.cz
Monika Boráková
tel. 736 150 046

 

MUŽI
čtvrtek  16:30 – 18:00
Martin Borák
tel.605 431 559
Petr Chocholatý
tel: 731 878 280

 

VETERÁNI
neděle  14:30 – 16:00
Kabát Horymír
tel. 603 857 058
horymir.kabat@seznam.cz

 

 

2012 – 2013

V září náš klub oslavil 10. výročí od svého založení a při této příležitosti se konala menší oslava a zároveň klubová schůze v restauraci Na Koupališti. Program se skládal ze vzpomínání na minulost a začátky klubu, debatám o budoucnosti, krájením dortu a také o zvolení nového místopředsedy, kterým byl zvolen Václav Štefek st.

Shrnutí sezóny

V mládežnických řadách došlo ke změnám v rozdělení do kategorií. Přípravka přešla do mladších žáků a mladším žákům odešlo pár hráčů, kteří přešli ke starším.

Mladší žáci dostali svůj vlastní tréninkový den.  Trénovali každé úterý, klasicky ve velké tělocvičně v Kozlovicích. Ročníkové zařazení je od roku 99 a mladší, takže na trénincích bylo stále spoustu lidí a kategorie měla hojný výběr pro Podbeskydskou ligu ve Frýdlantu n. O. Základna se sice skládala z méně zkušených a novějších hráčů, avšak se nechali vést těmi, kteří už v PFL párkrát bodovali.

Je to taky jediná kategorie Kozlovic, která se PFL zúčastnila a porovnala své síly s Frenštátem p. R., Frýdlantem n. O., týmem Radvanic- Bartovic, Polankou n. O. a nováčky v lize Žabní a Ostravou- Porubou. Liga začala na začátku prosince a trvala až do půlky března.  Zpočátku se Kozlovice držely v popředí tabulky, ale až se soupeři trochu otrkali, boj o udržení předních příček byl těžší a těžší.  Staří známi z Frenštátu a Frýdlantu jen těžko nám chtěli odevzdat své body, a tým Poruby nám kromě jedné startovní výhry nedal šanci. Naděje na umístění ke konci sezóny vypadala bronzově, ale jeden zápas jiných týmů rozhodl jinak. V průběhu sezóny se celkem odehrálo celkem 16 zápasů, z nichž je 11 vyhraných, 2 jsou remízy s Frenštátem A, a zbytek dělají 3 prohry.  Sečteno, podtrženo, Kozlovice se umístily na 4. místě s celkovým počtem 35 bodů. Zlatý pohár z kanadského bodování však nad hlavu pozvedl Adam Štefek, se 45 góly a 19 asistencemi. Nejužitečnějším hráčem byl zvolen jeho parťák Martin Pustka.
Starší žáci se tuto sezónu, řekněme, celkem rozpadli. Přechod na střední školy, k jiným sportům nebo úplně odložení florbalové hole znamenal rapidní úbytek členů v této kategorii. Přihlášení do PFL s několika málo členy nemělo smysl. Museli jsme potom odmítnout i pozvání na přípravný přátelský turnaj ve Frenštátě. Takhle jsme se mohli scházet pouze na čtvrtečních trénincích. Děkujeme těm, kteří mezi námi zůstali a neopustili náš klub a kategorii……

Turnaj SMOPO měl tento rok 19. 11. slabou účast. Do mladší kategorie přijaly pozvání pouze Palkovice a Staříč a starší si zahráli jen s Palkovicemi. Hra mladších Kozlů byla precizní, jelikož skončili na prvním místě s žádnými inkasovanými góly. Starší se museli prokousat přes agresivní hru Palkovic, ale dvěma výhrami se zlato jen potvrdilo.
Florbal Cup se tento rok dočkal nové kategorie. 4. 12. se vytvořila tabulka i pro dívky, a to kvůli jejich zájmu o florbal minulý rok. Jinak se soutěžilo v běžných kategoriích, mladších a starších. V dívčí kategorii vyhrál po 3 zápasech tým deváťaček  ,,No Coment“, v mladší kategorii excelovala první linie z letošní přípravky s názvem ,,Rytíři Kladno“ a ve starší kategorii zvítězili bratři a kapitáni Štefkovi s vybranými spoluhráči pod názvem ,,FBC“.
Muži začali před sezónovými přípravami na konci září v Bystřici turnajem Free Open Floorball Cup, kde se umístili, po šanci na bednu, na 4. místě. Počet členů v mužské základně se ustálil a muži měli výborné předpoklady pro úspěšnou sezónu. Soutěž ČFBU jim začala v říjnu. Po propadu zpět do 7. ligy si muži nastavili velké cíle a věřili si, že si vyšší ligu opět vybojují. A bylo tomu tak. Od prvních zápasů se muži drželi na prvních příčkách. Každý zápas tvrdě dřeli a téměř všechny soupeře porazili, jen dvě remízy a čtyři prohry rozhodly o umístění na druhém místě. Nejprve zde bylo zklamání, že do 6. Ligy postupuje pouze první, ale vzhledem k posunu ve vyšších tabulkách a volném místě, se muži přece jen probojovali tam, kde byli minulý rok.
Ke konci sezóny byla založena nejmladší kategorie, přípravka, která už vychovává nové talenty a budoucnost kozlovického florbalu. Nejmenší hráči ve věku kolem 2. Třídy ZŠ se začali scházet v malé tělocvičně s jejich trenérkou Ivonou Kabátovou.
Snad jen ke všemu dodat, že sezóna byla zpestřována různými akcemi. Letní zábava se skupinou Trifid pořádaná FbC Kozlovice měla velký úspěch a návštěvnost.  Ke konci února měli členové šanci setkat se s extraligovým hráčem Tomášem Sladkým, poslechnout si výklad o profesionálním florbalu a zastřílet si s ním na branku. Při příležitosti této návštěvy byly uspořádány i hromadné výjezdy do Ostravy- Dubiny, shlédnout extraligový zápasy Vítkovic.

Sezóna byla zakončena u každé kategorie zvlášť.

V malé tělocvičně v Kozlovicích zakončovala přípravka, kde se věnovali, samozřejmě, hraním florbalu, různým rychlostním soutěžím a překážkovým tratím. Zakončení trvalo dva dny, kdy si kluci přes noc užili a už se těší do své druhé sezóny.

Žactvo si po pár letech zopakovalo soustředění v Metylovicích, na místě, pro které se hráči rozhodli. Zúčastnili se jej hlavně mladší žáci, kteří minulý rok hráli za přípravku, a ze starších žáků se účastnilo asi jen 6 hráčů, kteří na mladší dohlíželi. Program se natáhnul na tři dny, příjezdem v pátek a následným vzájemným turnajem vylosovaných týmů, sobotním programem plným zajímavých soutěží, jako útěk a dupání po balónku, soutěž dvojic, sbíráním míčků ve tmě, střelba a turnajem rovných hokejek. Zakončení bylo velmi podařené, den i noc v tělocvičně byla zábavná, relaxace v bazéně odpočinková a všichni se dobře bavili.

Přípravka

Starší

fbc-2013-pripravka

IMGP6493

IMGP6552