Tréninky

PŘÍPRAVKA
čtvrtek  15:00 – 16:30
Štefek Václav
tel. 732 148 558
stefek.vaclav@seznam.cz

 

MLADŠÍ ŽÁCI
úterý  15:00 – 16:30
Kabát Horymír
tel. 603 857 058
horymir.kabat@seznam.cz
Monika Boráková
tel. 736 150 046

 

STARŠÍ ŽÁCI
úterý 16:30 – 18:00
Kabát Horymír
tel. 603 857 058
horymir.kabat@seznam.cz
Monika Boráková
tel. 736 150 046

 

MUŽI
čtvrtek  16:30 – 18:00
Martin Borák
tel.605 431 559
Petr Chocholatý
tel: 731 878 280

 

VETERÁNI
neděle  14:30 – 16:00
Kabát Horymír
tel. 603 857 058
horymir.kabat@seznam.cz

 

 

2011 – 2012

Sezóna 2011/2012

Tato sezóna se nesla ve znamení úspěchů i neúspěchů. Tady je její krátké shrnutí:

Všechny kategorie už od září tvrdě trénovaly. Mladí hráči a hráčka přípravky začali pod vedením trenérky Ivony Kabátové nyní už ve velké tělocvičně Kozlovic. V jejich nové sezóně na ně čekalo plno nových turnajů. Žáci se o prázdninách florbalu věnovali na venkovním betonovém hřišti, tak je návrat do tréninkové haly v Kozlovicích nijak nepřekvapil.Veteráni se tradičně rekreačně scházeli v neděli odpoledne v malé tělocvičně. Muži se museli hned od začátku věnovat přípravám na turnaje ČFBU.

Sezónu rychle započali „muži„, kteří postoupili ze sedmé ligy. Už na konci září na ně čekal první turnaj, takže neměli na přípravu moc času. Turnaje ČFBU 6.ligy se účastnilo celkem 11 týmů jako Frýdek- Místek, Čeladná, Bohumín,Třinec atd. Naši hráči hráli v halách téměř po celém kraji. Dvakrát také museli uspořádat ,,domácí turnaj“. Kvůli nedostatečným rozměrům tělocvičny v Kozlovicích, využíli haly v Brušperku. Muži celou sezónu tvrdě bojovali, párkrát se jim podařilo i vyhrát, ale bohužel nedokázali tuto šestou ligu obhájit. Také byli opět pozváni na soutěž do Palkovic na Memoriál L.Mališe.

V našem klubu se tento rok vyškolili i čtyři noví rozhodčí. Dvojice Horymír Kabát-Martin Janák a Jakub Peloušek s Dušanem Zemanem.

Mladší hráči klubu začínali až turnajem SMOPO. Týmy starších žáků a přípravky si zahráli s obcemi povodí Ondřejnice. Přípravka byla v tomto turnaji prvně a tak vybojovala alespoň výhru a jednu remízu a umístila se na krásnem třetím místě. Starší žactvo obhájilo zlatou pozici bez ztráty bodu, vlastně jako každým rokem ……Gratulujeme.

Další turnajem pořádaný klubem byl každoroční Florbal Cup, kterého se mohli zúčastnit všichny děti ze školy v Kozlovicích. Soupeřilo se opět ve dvou kategoriích. I. a  II. stupeň ZŠ.Ve starší kategorii zvítězila první ,,lajna“ našeho FbC. Hráli proti dalším čtyřem týmům, které byly složeny z jejich spoluhráčů smíšených s florbalovými nadšenci. V mladší kategorii hrála opět naše přípravka. První místo vyhrálo družstvo Radovana Tabacha, kapitána přípravky.

Chvíli před koncem roku odstartovali žáci a přípravka PFL (Podbeskydskou florbalovou ligu). Starší a mladší kategorie hrála poprvé odděleně. Přípravka se turnaje zúčastnila poprvé. Přípravka: První rok se v lize utkala se třemi týmy: Kopřivnicí, Frýdlantem n.O. a Frenštátem p.R.. Každý turnajový den tvrdě odehrávali šest zápasů od listopadu až do března. Po nejistých začátcích a nevydařených zápasech se hráči a hráčka vzchopili a vybojovali třetí místo. Nejproduktivnějším hráčem byl zvolen Radovan Tabach. Mladší Žáci: Bez starších spoluhráčů to zbývající ,,mlaďoši“ měli těžké. Museli poskládat nové sestavy a sehrát se. Tohle se naučili velmi rychle a celou dobu turnaje se drželi na třetím místě. Jelikož ale porazili Frýdlant n.O A, a vzali mu body postavili se na stříbrný schod bedny. Adam Štefek se stal druhým nejlepším střelcem turnaje, stejně jako brankář Jakub Štefek v kategorii druhého nejlepšího brankáře. Nejproduktivnější hráč byl Petr Chocholatý. Starší Žáci: Jako nejmladším tým celé kategorie si nedávali moc velkou šanci. Při pohledu na vyšší a zkušenější hráče ostatních týmů to bylo poznat. Avšak také bojovali. Několikrát s přehledem vyhráli, vícekrát dostali ,,bídu“ od starších soupeřů. Po půlročním boji, plným odhodlání a snahy zakončili turnaj vítězstvím nad Frýdlantem n.O. A. Po předešlých výsledcích jako 0:12 byla výhra 2:0 ohromná a krásná tečka za sezónou. Čtvrté místo nebylo vůbec očekáváno. Zlatým střelcem byl vyhlášen kozlovický kapitán Vašek Štefek s 51 body a nejproduktivnějším hráčem týmů Patrik Hranický. Jako rozhodčí byl oceněn i náš trenér Horymír Kabát.Rovněž byly oceněny také děvčata, která dokázala vstoupit na hřiště mezi tolika chlapci a bojovat proti nim za přípravku to byla Anetta Vittová a za mladší kategorii Denisa Kabátová.

Sezóna byla  plná akcí a zakončení u každé kategorie probíhalo jinak. 

Přípravka během roku měla pyžamový turnaj s nocleh ve škole.V zimním měsíci jela do Rožnova na bazén na rekondici. Na zakončení sezóny si na kolech vyjela k hotelu Horizont, kde si připili na konec jejich úspěšného roku a následně se vyblbli na dětském hřišti hotelu.Veteráni zakončovali na pozemku manželů Sochových. Za což jim patří velké díky. Na akci bylo objednáno občerstvení v podobě velkého korýtka s chutnými jídlem. Zakončení se rádo natáhlo až do pozdních hodin ….

Další sezóna je teda za námi a je třeba poděkovat nejen všem členům klubového výboru za jejich obětavou práci pro klub ale i lidem, kteří se podíleli na všech akcích jako jsou turnaje (převozy autem), soustředění, výlety apod. Děkujeme všem a zveme další nadšence sportu, aby se k nám připojili a zahráli si mezi námi ! I tento rok máme v plánu plno akcí a soutěží, které můžete s námi sdílet.

Václav Štefek

Přípravka

Starší

fbc-2013-pripravka

IMGP6493

IMGP6552