tel: 731 878 280

VETERÁNI
neděle  14:30 – 16:00

ČFbU – POSLEDNÍ TURNAJE MUŽŮ

Dne 27.4. družstvo mužů sehrálo poslední 2 zápasy v této sezóně. V hale ve Stonavě je čekaly 2 týmy z polského pohraničí, a to FBK Fénix Orlová v prvním zápase a FK Aliens Těrlicko v zápase druhém. Naš tým měl stále ještě naděje na postup, takže stále bylo o co hrát.

FbC Kozlovice – FBK Fénix Orlová               5:3 (0:0, 2:0, 3:3)

Vývoj utkání : 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3

Góly a asistence : 15:12 Eliáš Vojtěch (Peloušek Jakub), 18:22  Tabach Matěj (Janák Martin) , 26:02 Peloušek Jakub (Tabach Matěj) 26:54 Janák Martin, 32:20 Carbol Radim (Kováč David)

Hráč utkání : Carbol Radim

V prvním utkání jsme narazili na Orlovou – tým, s kterým jsme první duel v této sezoně prohráli. V první třetině dominovali golmani, neboť nepadl ani jeden gól na žádné straně, i když byly nadějné šance na obou stranách. V druhé třetině se však našemu týmu povedlo díky brankám Vojtěcha Eliáše po asistenci Kuby Pelouška a následné brance Matěje Tabacha po souhře s Martinem Janákem dostat do dvoubrankového vedení 2:0.

Divoký byl však začátek třetí třetiny, kdy během 4 minut padly 4 góly. Nejprve na 3:0 navyšoval  Kuba Peloušek po nahrávce Matěje Tabacha. Orlovským se však hned v zápětí podařilo snížit na 3:1. Kozlovice se však dlouho nenechaly čekat  a po střele Martina Janáka se stav opět měnil – 4:1. Čtvrtý bleskový gól skončil ale bezmála po minutě v brance Kozlovic – 4:2.

V závěru utkání toužila Orlová po srovnání, nebo alespoň dalším zkorigování skóre. Šanci jim však zkazil střelec 5. kozlovické branky, Radim Carbol po asistenci Davida Kováče – 5:2. Orlové se přece jenom podařilo ještě snížit na 5:3. To ale nic neměnilo na tom, že tým Kozlovic si z utkání narozdíl proti tomu předchozímu připsal 3 body.

FbC Kozlovice – FBK Aliens Těrlicko            3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Vývoj utkání : 2:0, 2:2, 3:2

Góly a asistence : 19:38 Janotka Petr (Kováč David), 20:32 Peloušek Jakub (Carbol Radim), 27:19 Burýšek Petr (Kováč David)

Hráč utkání : Janák Tomáš

Ve druhém sobotním utkání jsme své síly srovnali s týmem z Těrlicka. Stejně jako s Orlovou týmem, který nás v prvním duelu dokázal porazit, takže bylo co oplácet. První třetina byla opět opatrná a golmani obou celků střídali strany s čistým kontem.

První gól zápasu padl až v polovině druhé třetiny, kdy po dlouhém pasu Davida Kováče tečoval nabíhající Petr Janotka přesně nad rameno jinak dosud výtečného golmana Těrlicka. Za necelou minutu už to bylo 2:0, kdy po nahrávce Radima Carbola skoróval Kuba Peloušek. Za tohoto stavu se už i třetina dohrála. Těrlicko sice dokázalo kombinovat i držet míček na svých holích, v závěru se ale vždy zarazili o koncovku, nebo o jistotu našeho týmu – golmana Tomáše Janáka.

Bohužel třetí třetina pro nás nezačala vůbec slavně. Hned po úvodním buly se zrodila minela na holi Davida Kováče, který před svou vlastní brankou pod náporem pressu těrlických hráčů zazmatkoval a omylem mu sjel míček z hole přes překvapeného Tomáše Janáka přímo do naší branky – 2:1. Těrlicko vlastenec nabudil a po bezmála dvou minutách se jim podařilo srovnat, bohužel opět po naší minele v rozehrávce – 2:2. Naštěstí ve 4. minutě třetí třetiny už vedl zase Kozlovický tým. Tentokrát po střele Petra Burýška a asistence Davida Kováče – 3:2. Stav se už i přes závěrečný tlak Těrlicka nezměnil a Kozlovice si tak odvážely ze Stonavy 6 bodů a pohár za druhé místo.

Autor: Vojta Eliáš