neděle  14:30 – 16:00

ČFbU 16.KOLO – MUŽI

FbC Kozlovice : 1.SC Bohumín 98 „B“     3 : 0

Sestava :  Janák Tomáš -  Kováč David, NádvorníkFilip, Carbol Radim, Eliáš Vojtěch  -  Janák Martin (C),  Janotka Petr,  Burýšek Petr, Juchelka Radek, Peloušek Jakub, Tabach Matěj

Branky (asistence):  12:11- Janák(Kováč), 24:40- Peloušek(Eliáš), 30:36 Kováč (Janotka)

V prvním utkání dnešního dne tým Kozlovic čekalo mužstvo  „Béčka“ z Bohumína, který přijel s hodně mladým týmem a jedním veteránem. V první třetině měl soupeř více míček pod kontrolou a měl několik šancí na vstřelení branky, ale všechny pokusy zastavil skvěle chytající brankář Janák, nebo obránci, kteří se ovšem nevyvarovali chyb. Hráči Kozlovic hrozili z protiútoků, ale po první třetině byl výsledek 0:0. Prozatím.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hráči Kozlovic a odměnou byla vedoucí branka po 11 sekundách kapitána Martina Janáka po přihrávce Davida Kováče -(1:0).  Hráči Bohumína měli příležitosti k vyrovnání ve dvou přesilových hrách během pěti minut a to po faulech Petra Burýška a Filipa Nádvorníka. Soupeř ovšem příležitosti nevyužil a tak druhá třetina skončila těsným vedením hráčů Kozlovic.

Do poslední třetiny opět vstoupili lépe hráči Kozlovic a opět z toho byla vstřelená branka. Tentokrát po čtyřiceti sekundách se trefil Jakub Peloušek po přihrávce Vojty Eliáše- (2:0). Hráči Bohumína se snažili o zdramatizování zápasu, ale všechny jejich pokusy zastavili obránci, nebo v dnešním zápase nejlepší hráč, brankář Tomáš Janák. V půlce třetí třetiny se navíc trefil ze standartní situace David Kováč, po přihrávce Petra Janotky -(3:0) a zbytek utkáni si hráči Kozlovic bez velkých problému pohlídali a Tomáš Janák udržel první čisté konto v kariéře.

Bohumín měl po celé utkání větší procento držení míčku, snažili se kombinovat, ale nedokázali se prosadit. Hráči Kozlovic většinu zápasu čekali na chyby soupeře. Ty nakonec přišly a po dvou protiútocích a jedné standartní situaci skončilo utkání vítězstvím hráčů Kozlovic 3:0.

autor : Filip Nádvorník

1. FbK Eagles Orlová B – FbC Kozlovice         2:6 (0:1, 0:2, 2:3)

Sestava FbC Kozlovice: Janák Tomáš (G), Kováč David, Juchelka Radek, Carbol Radim, Janák Martin, Janotka Petr, Eliáš Vojtěch, Peloušek Jakub, Tabach Matěj, Nádvorník Filip, Burýšek Petr.

Trenér: Kováč David   Vedoucí družstva: Janák Martin

Branky (asistence) FbC Kozlovice- 8:12 Eliáš Vojtěch (-), 16:46 Janotka Petr (Janák Martin), 20:15 Carbol Radim (Janák Martin), 26:18 Janák Martin (Janotka Petr), 26:46 Kováč David (-), 30:34 Janotka Petr (Janák Martin)

Vyloučení: 1:1, využití 0:1       Hráč utkání (FbC Kozlovice): Janák Martin

Ve druhém soutěžním utkání uplynulého víkendu čekal náš tým celek 1. FbK Eagles Orlová B. Tedy družstvo, se kterým naši muži první vzájemný zápas vysoko prohráli.

Úvod utkání byl z obou stran opatrný, žádný tým nechtěl udělat chybu. Jako první zahrozili hráči Orlové, ovšem náš gólman Tomáš Janák byl ten den ve skvělé formě a se všemi střeleckými pokusy soupeře si poradil. V osmé minutě se však na druhé straně prosadil Vojta Eliáš a naši florbalisté šli do vedení. Ve druhé třetině náš tým kontroloval hru a po dvou krásných kombinačních akcích Petr Janotka – Martin Janák a Radim Carbol – Martin Janák zvýšil již na 3:0. Ve třetí třetině během jedné minuty skórovali Martin Janák a šťastnou tečí Jakub Peloušek a bylo to 5:0. Soupeř sice ještě po našich dvou zbytečných chybách skóroval, ale vítězství si už naši muži nenechali vzít. Tímto vítězstvím náš tým nejenže oplatil soupeři porážku z prvního duelu, ale hlavně si pojistil druhé místo v soutěži.